Štandard apartmánu a projektu

Finálny výber dizajnu a funkcionality je na individuálnom vkuse každého majiteľa.

Apartmány sú navrhnuté v dizajnovom štandarde od architektov projektu. Samozrejmosťou sú drevené okná, krásne drevené podlahy, prvotriedne sanitárne zariadenie kúpeľní, kvalitné obklady a dlažby, príprava na klimatizačný systém, podlahové kúrenie zapojené do smart home systému s možnosťou pridávania ďalších prvkov ovládania domácnosti.

v základnej cene

Vnútorné priečky medzi miestnosťami v apartmáne:

sadrokartónové s hrúbkou 150mm s vnútornou izoláciou a obojstranným dvojitým vysokopevnostným opláštením, so zvukovou nepriezvučnosťou 48dB (norma pre byty v novostavbách 42dB)

Deliace priečky medzi apartmánmi, resp. medzi apartmánmi a chodbami:

tvorené buď pôvodnými stenami z pálených tehál, prípadne keramických tvárnic, alebo nové akustické a protipožiarne sendvičové SDK priečky s hrúbkou 215 mm a s vnútornou izoláciou a obojstranným dvojitým vysokopevnostným opláštením, so zvukovou nepriezvučnosťou 63 dB (norma pre byty v novostavbách 53 dB)

Povrchové úpravy stien a stropov:

– steny so sadrovými stierkami, biela maľba 2×
– sadrokartónové stropné podhľady, biela maľba 2×

Okná:

drevené s izolačným trojskom, z vnútornej strany vo farbe RAL 9010, jedno okno v každej obytnej miestnosti každého apartmánu vybavené rekuperačným vetracím zariadením so spätným získavaním tepla zabudovaným pod parapetom, ovládanie rekuperácie prostredníctvom dotykového tabletu

Vstupné dvere:

drevené vo farbe RAL 9010, protipožiarne, vstup na prístupovú kartu, možnosť doplnenia zámku ovládaného kľúčom

Interiérové dvere:

drevené – laťovka dyhovaná buk vo farbe RAL 9010, s obložkovou zárubňou a skrytými závesmi

Podlaha:

drevená s dekorom koňakový dub

Kúrenie a ohrev vody:

každý apartmán má samostatné vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody (TÚV) cez vlastnú výmenníkovú stanicu využívajúcu vykurovaciu vodu z centrálnej plynovej kotolne, súčasťou stanice je meranie spotreby tepla a studenej vody. Vykurovanie miestností teplovodným podlahovým kúrením a radiátormi. Možnosť vykurovania v kúpeľni podlahovým kúrením a nástenným rebríkovým radiátorom nezávisle od ostatných miestností apartmánu, najmä v lete.

Každý apartmán má reguláciu teploty v každej miestnosti možnosť nastavenia nástenným ovládačom (termostatom) a nástenným dotykovým tabletom (jeden centrálny ovládací tablet pre vybrané smart prvky), tak isto je možnosť ovládania/nastavenia na diaľku cez smart home aplikáciu v mobile alebo tablete

Chladenie:

každá obytná miestnosť apartmánu bude mať prípravu na doplnenie chladenia/klimatizácie s centrálnou chladiacou jednotkou mimo budovy, ovládanie cez nástenný dotykový panel (jeden centrálny ovládací tablet pre vybrané smart prvky)

Elektroinštalácia a svietidlá:

ovládanie osvetlenia prostredníctvom dizajnových multifunkčných vypínačov, alebo prostredníctvom centrálneho tabletu (jeden centrálny ovládací tablet pre vybrané smart prvky) v rámci smart domácnosti, súčasťou zariadenia sú dizajnové zásuvky a vypínače na svetlá.
Apartmán je vybavený tak isto dizajnovými svietidlami talianského výrobcu Lodes

Internet a TV:

v každom apartmáne sa nachádzajú zásuvky na pripojenie k internetu, vysokorýchlostný internet pre budovu je zabezpečený prostredníctvom optického kábla.
Apartmány sú vybavené LED TV značky Samsung

Meranie a regulácia:

pre každý apartmán je zabezpečené separátne meranie

 • Elektrickej energie samostatným elektromerom
 • spotreby tepla meračom vo výmenníkovej stanici
 • spotreby studenej vody samostatným vodomerom
 • spotreby chladu samostatným meračom

Vodoinštalácia, kanalizácia:

kompletné rozvody  v kúpeľniach vrátane napojenia sanitárnych zariadení a batérií, samostatný vývod na práčku

Kúpeľne a WC:

 • Sanitárne zariadenia:
  • Umývadlá so skrinkami, WC, bidet, vaňa ( v prípade kúpeľní s vaňou) švajčiarskych výrobcov Duravit alebo Laufen
  • Sprchovací kút: obklad s hydroizoláciou, štrbinový odtokový žľab, sprchový kút oddelený bezpečnostným sklom, v galériách sprchovacie kúty s vaničkami
 • Dizajnové batérie a sprchové sety značky Hansgrohe 
 • Dizajnové dlažby a obklady tallinského výrobcu FAP Ceramiche
 • Všetky potrebné kúpeľňové doplnky v harmonizujúcom dizajne
 • Ventilátor s dobehom a spätnou klapkou ( nastavenie časového dobehu príp. časovača cez nástenný dotykový tablet )

Zabezpečenie:

 • Vchodové dvere do apartmánu ovládané prístupovou kartou
 • Videovrátnik
 • Elektronický zabezpečovací systém s pohybovými senzormi, ovládaný cez dotykový tablet
 • Ochrana objektu prostredníctvom exteriérových kamier a kamier vo vstupných chodbách napojených na SBS v Hoteli Lomnica

Kuchyňa a spotrebiče:

Dizajnová kuchynská linka, dvierka v tmavom dekore dub rustik kombinované s bežovými lesklými dvierkami. Pracovná doska a zápultie sú osadené kvalitnou kamennou doskou. Kuchyňa je vybavená spotrebičmi značky Siemens : indukčná varná doska, digestor, umývačka riadu, kombinovaná rúra s mikrovlnným ohrevom a chladničkou značky Liebherr.

Každý apartmán je vybavený kombinovanou práčkou so sušičkou značky Siemens.

Ovládanie domácnosti smart home systémom Gira Homeserver:

V rámci smart home riešenia od nemeckého výrobcu Gira je  zabezpečené komplexné ovládanie apartmánu prostredníctvom centrálneho tabletu, alebo prostredníctvom Vášho smart telefonu. Automatizovane ovládanie je zabezpečené prostredníctvom inteligentných snímačov teploty, pohybu, či nastavením časových plánov. V rámci centrálneho ovládania v každom apartmáne je zabezpečené nastavenie požadovanie teploty pre každú miestnosť apartmánu, podľa potreby systém zabezpečí automaticky vykurovanie alebo chladenie miestnosti. V rámci smart home je nastavené ovládanie osvetlenia v celom apartmáne, stanovenie stupňa vetrania v rámci rekuperácie po miestnostiach, ovládanie zabezpečovacie systému, vstupného videovrátnika, tak isto kontinuálne sledovanie spotreby energií a ďalšie funkcie aj podľa požiadaviek majiteľa apartmánu

Smart home ovládanie/nastavenie je zabezpečené prostredníctvo centrálneho tabletu a/alebo prostredníctvom Vášho mobilného telefónu.

Zariadenie apartmánu:

Apartmán je zariadený dizajnovými vstavanými skriňami, alebo šatníkom v tmavom dekore dub rustik s otváraním na dvierok na push systém.

Spálňa je zariadená komfortnou dizajnovou dvojposteľou od renomovaných talianskych výrobcov nábytkov ( Natuzzi, Bonaldo a pod. ), nočnými stolíkmi a dizajnovým kobercom. V prípade dvojspálňových apartmánov je druhá izba zariadená dvoma oddelenými posteľami, pričom jedna je rozkladacia na dvojlôžkovú posteľ v prípade potreby.

Obývačka je zariadená komfortnou sedačkou talianských výrobcov sedacieho nábytku, pričom sedačka sa dá rozložiť na plnohodnotnú posteľ rozmerov 180×200 cm s kvalitným vysokým matracom. Zariadenie je doplnené pohodlným kresielkom alebo taburetkou, konferenčným stolíkom, TV skrinkou, dizajnovým jedálenským stolom s jedálenskými stoličkami a doplnené vhodným dizajnovým kobercom.

Apartmán je pripravený na okamžité využívanie.

Menu