Projekt Kuszmannov bazár

Projekt
Kuszmannov bazár

História

Písal sa rok 1896, kedy Kežmarčan Július Kuszmann postavil v Tatranskej Lomnici prvý obchod so zmiešaným tovarom pod názvom Kuszmannov bazár. Osud však predajni nežičil a v roku 1903 ju zachvátil požiar.

Už nasledujúce leto na jeho mieste stál nový murovaný obchodný dom, pri ktorom pribudla aj veľká krytá drevená veranda. Do roku 1945 obchod viedol syn pôvodného majiteľa, Július Kuszmann mladší, a na účely obchodných priestorov sa budova využívala aj neskôr. V 90-tych rokoch 20.storočia bola budova prestavaná na Hotel Tatry.

Súčasnosť

Dnes sa už píše nová éra Kusmannovho bazára. Vonkajší vzhľad budovy nadväzuje na pôvodnú architektúru objektu, interiér apartmánov však otvára dvere budúcnosti. Luxusné ubytovanie poskytuje široký priestor na súžitie s tatranskou prírodou. Prvotriedne stavebné materiály zaručujú výnimočnú kvalitu bývania, nadčasový dizajn absolútnu jedinečnosť, komfort a maximálne súkromie.

Nostalgickou spomienkou na pôvodný Kuszmannov bazár z konca 19. storočia je štýlová remeselná pekáreň s cukrárňou v suteréne objektu a taktiež reštaurácia PaB [pub] s ponukou remeselného piva z produkcie Pálffy Brauerei (PaB). Historickú architektonickú „pamätníčku“ oživuje štýl Art Deco v spoločných priestoroch a moderné vybavenie v apartmánoch, ktoré zabezpečuje prvotriedny komfort a bezpečnosť.

Menu